4 tydzień Wielkiego Postu 22-29.03.2020 roku

 

1. W nawiązaniu do decyzji Konferencji Episkopatu Polski – „Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych”

2. Kościół w naszej parafii jest otwarty codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00, a w niedziele dodatkowa Msza Święta o godzinie 12.30 (do odwołania).

3. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa, o wygaśnięcie epidemii, a zmarłych na skutek koronawirusa polecajmy Dobremu Bogu. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcam szczególnie do modlitwy suplikacją „Święty Boże, Święty Mocny…”.

4. W środę przypada uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Tego dnia w Kościele obchodzimy Dzień Świętości Życia stąd zapraszam na liturgię matki w stanie błogosławionym i małżeństwa modlące się o dar rodzicielstwa. Będzie w tym, dniu okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Msze Świętych o godzinie 9.00, 17.00, 18.00. Członkowie Róż Żywego Różańca mogą tego dnia uzyskać odpust zupełny.

5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Uczestnicy nabożeństw mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone:

- w piątek na wystrój wielkanocny naszego kościoła;

- w minionym tygodniu za posprzątanie naszej świątyni.

7. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.

Rekolekcje wielkopostne w TVP - do ogłoszeń parafialnych

Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności Ojca Jacka Salija OP, TVP3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.