Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świetego Wawrzyńca
Kiełpiny

ŻYCZENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021

Sobota, 25 Grudzień 2021 r.

ŻYCZENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021


ŻYCZENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021

 

Umiłowani w Chrystusie diecezjanie!

Słowa aniołów skierowane do pasterzy wyjaśniają znaczenie narodzin Jezusa. Niebo zbliżyło się do ziemi, a Dzieciątko Jezus objawiło chwałę Bożą oraz przyniosło dar pokoju. Śpiew aniołów zwiastujących pasterzom narodziny Zbawiciela rozbrzmiewa w tegoroczne święta ze zdwojoną mocą, ponieważ dzisiaj świat bardzo potrzebuje pokoju. Brakuje go w relacjach międzynarodowych i międzyludzkich. Nasza codzienność pełna jest niepokoju, szczególnie jeśli jest pozbawiona Boga.

Gdy ponad dwa tysiące lat temu świat pogrążony był w mroku, gdy ledwie tliło się światełko nadziei, wkroczył w historię Jezus Chrystus, jako małe i bezbronne Dziecko, aby pokazać, że to, co z pozoru małe, nieznaczące i słabe może rozpalić wielki ogień, który odmieni świat. Gdy przyszedł na świat w betlejemskiej grocie nie dzielił ludzi na dobrych i złych, na bogatych i biednych, na wielkich i małych. Przyszedł do każdego: do pasterzy i uczonych, do Heroda i Mędrców ze Wschodu. Upodobał sobie w człowieku oraz przyniósł pokój! Wprawdzie nie każdy ten dar przyjął, ale ludzie, którzy go z wiarą przyjęli odkryli, że życie, choć nadal pełne trosk i zmagań staje się bogatsze i piękniejsze, bo pełne Boga!

Z okazji świąt narodzenia Chrystusa, który jest Księciem Pokoju życzę, by każdy z nas odnalazł pokój w swoim sercu, a wówczas będziemy w stanie odmieniać świat, w którym żyjemy. Świat naszych rodzin, miejsc pracy i nauki; świat życia politycznego i społecznego; świat naszych międzyludzkich relacji. Pokój jest możliwy, bo z Bogiem wszystko jest możliwe. Zaprośmy zatem małego Chrystusa do naszych serc i domów, i pozwólmy Mu rosnąć w nas, byśmy stali się ludźmi pokoju.

Dziękuję duszpasterzom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za zaangażowanie w życie Kościoła i świadectwo wiary. Wdzięczność wyrażam wszystkim ludziom dobrej woli za wzajemną życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Wszystkim życzę niezłomnej wiary, nadziei, zdrowia, rodzinnego ciepła i miłości!

 

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Wiesław

MSZE ŚWIĘTE

Od poniedziałku do soboty:
18.00

W niedzielne i święta nakazane:
sobota (lub w przeddzień) 18.00 dodatkowa 16.30
niedziela 8.30, 11.00 dodatkowa 12.30

Kościół otwarty codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą

Spowiedź

Pół godziny przed każdą Mszą Świętą

W PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA:
- godzinę przed wieczorną Mszą Świętą,
- od godziny 20.30 do godziny 23.30

W innym czasie ustalonym z kapłanem 

BIURO PARAFIALNE

Czynne po każdej mszy