ŻYCZENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021

Sobota, 25 Grudzień 2021 r.

ŻYCZENIA BISKUPA DIECEZJALNEGO NA BOŻE NARODZENIE 2021

Umiłowani w Chrystusie diecezjanie!

Słowa aniołów skierowane do pasterzy wyjaśniają znaczenie narodzin Jezusa. Niebo zbliżyło się do ziemi, a Dzieciątko Jezus objawiło chwałę Bożą oraz przyniosło dar pokoju. Śpiew aniołów zwiastujących pasterzom narodziny Zbawiciela rozbrzmiewa w tegoroczne święta ze zdwojoną mocą, ponieważ dzisiaj świat bardzo potrzebuje pokoju. Brakuje go w relacjach międzynarodowych i międzyludzkich. Nasza codzienność pełna jest niepokoju, szczególnie jeśli jest pozbawiona Boga.

Gdy ponad dwa tysiące lat temu świat pogrążony był w mroku, gdy ledwie tliło się światełko nadziei, wkroczył w historię Jezus Chrystus, jako małe i bezbronne Dziecko, aby pokazać, że to, co z pozoru małe, nieznaczące i słabe może rozpalić wielki ogień, który odmieni świat. Gdy przyszedł na świat w betlejemskiej grocie nie dzielił ludzi na dobrych i złych, na bogatych i biednych, na wielkich i małych. Przyszedł do każdego: do pasterzy i uczonych, do Heroda i Mędrców ze Wschodu. Upodobał sobie w człowieku oraz przyniósł pokój! Wprawdzie nie każdy ten dar przyjął, ale ludzie, którzy go z wiarą przyjęli odkryli, że życie, choć nadal pełne trosk i zmagań staje się bogatsze i piękniejsze, bo pełne Boga!

Z okazji świąt narodzenia Chrystusa, który jest Księciem Pokoju życzę, by każdy z nas odnalazł pokój w swoim sercu, a wówczas będziemy w stanie odmieniać świat, w którym żyjemy. Świat naszych rodzin, miejsc pracy i nauki; świat życia politycznego i społecznego; świat naszych międzyludzkich relacji. Pokój jest możliwy, bo z Bogiem wszystko jest możliwe. Zaprośmy zatem małego Chrystusa do naszych serc i domów, i pozwólmy Mu rosnąć w nas, byśmy stali się ludźmi pokoju.

Dziękuję duszpasterzom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za zaangażowanie w życie Kościoła i świadectwo wiary. Wdzięczność wyrażam wszystkim ludziom dobrej woli za wzajemną życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Wszystkim życzę niezłomnej wiary, nadziei, zdrowia, rodzinnego ciepła i miłości!

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Wiesław