Dzień Modlitw za Ukrainę - 14 września 2022

Środa, 07 Wrzesień 2022 r.

Dzień Modlitw za Ukrainę - 14 września 2022

Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

„Jako Kościół w Polsce pragniemy włączyć się w tę inicjatywę z otwartym sercem i gorąco zachęcić do modlitwy w intencji Ukrainy” – wskazał w związku z Dniem Modlitw za Ukrainę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.