Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świetego Wawrzyńca
Kiełpiny

Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sobota, 15 Czerwiec 2024 r.

Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy


UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI TORUŃSKIEJ

Zbliża się uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. Tegoroczna uroczystość odbędzie się ipsa die - 27 czerwca br. (tj. czwartek). Rozpoczęcie nastąpi na dziedzińcu Wyższego Seminarium Duchownego (Plac bł. Frelichowskiego 1), a zakończenie w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Wiesław Śmigiel. Program uroczystości:

17.00 - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy (dziedziniec WSD Toruń)

Procesja z Ikoną Matki Bożej do kościoła sanktuaryjnego

18.00 - Msza św. w sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy

Do udziału we Mszy św. zapraszamy kapłanów, a także wiernych ze wszystkich parafii diecezji. Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby. Po zakończonej uroczystości w kościele kapłanów zapraszamy na agape do kaplicy szkolnej. Zapraszamy również delegacje z parafii ze sztandarami, by wzięły udział w procesji liturgicznej. Uprzejmie prosimy o przekazanie niniejszego zaproszenia wiernym podczas ogłoszeń duszpasterskich oraz zachęcenie do udziału w uroczystościach ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

o. Mirosław Grakowicz CSsR

Kustosz Sanktuarium

MSZE ŚWIĘTE

Od poniedziałku do soboty:
17.00

W niedzielne i święta nakazane:
sobota (lub w przeddzień) 18.00 dodatkowa 16.30
niedziela 8.30, 11.00 dodatkowa 9.45

Kościół otwarty codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą

Spowiedź

Pół godziny przed każdą Mszą Świętą

W PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA:
- godzinę przed wieczorną Mszą Świętą,
- od godziny 20.30 do godziny 23.30

W innym czasie ustalonym z kapłanem 

BIURO PARAFIALNE

Czynne po każdej mszy