3 tydzień Wielkiego Postu 15-22.03.2020 roku

1. W nawiązaniu do decyzji Konferencji Episkopatu Polski – „Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych”

2. Dodatkowa Msza Święta niedzielę o godzinie 12.30.

3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele i świecie. Msze Święte o godzinie 9.00, 17.00 i 18.00. Zapraszam do kierowania TELEGRAMU DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Ich uczestnicy mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Kościół w naszej parafii będzie otwarty codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00.

6. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa, o wygaśnięcie epidemii, a zmarłych na skutek koronawirusa polecajmy Dobremu Bogu.

7. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcam szczególnie do modlitwy suplikacją „Święty Boże, Święty Mocny…”.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone:

- w niedzielę na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom;

- w piątek na wystrój wielkanocny naszego kościoła;

- w minionym tygodniu za posprzątanie naszej świątyni;

9. Rozpoczął się czas SPOWIEDZI i KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ.

10. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.