Ogłoszenia parafialne na 5 tydzień Wielkiego Postu

Sobota, 28 Marzec 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 5 tydzień Wielkiego Postu

5 tydzień Wielkiego Postu 29.03-05.04.2020 roku

1. W nawiązaniu do decyzji Konferencji Episkopatu Polski – „Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych”

2. W związku z decyzją Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. związaną ze stanem epidemii w Polsce.

LICZBA UCZESTNIKÓW MSZY ŚWIĘTEJ lub ADORACJI NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTUNIE NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 5 OSÓB!

Do uczestnictwa w liturgii w kościele zapraszam tylko Przedstawicieli Rodziny, która zamówiła intencję z zachowaniem rozporządzenia Ministerstwa, czyli nie więcej niż 5 osób.

Proszę o wchodzenie do kościoła wejściem bocznym od strony plebani.

Pozostałych Wiernych gorąco proszę o modlitwę w domach,  udział w Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu, czy INTERNECIE.

OBRZĘDY NIEDZIELI PALMOWEJ I TRIDUUM PASCHALNEGO BĘDĄ SPRAWOWANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.

3. Kościół w naszej parafii jest otwarty codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00. Niedzielne Msze Święte w sobotę o godzinie 18.00 i w niedzielę o godzinie 8.30, 11.00 oraz dodatkowa o 12.30 (do odwołania). W dni powszednie od poniedziałku do piątku Msze Święte o godzinie 18.00.

4. Przypominam, że już teraz do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. 7 czerwca 2020 r., można skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej z zachowaniem rozporządzenia Ministerstwa, czyli nie więcej niż 5 osób obecnych równocześnie w kościele.

5. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii przełożona zostaje na 27 września 2020 roku. Zmusza nas do tego obecna sytuacja społeczna, troska o bezpieczeństwo dzieci i naszych rodzin.

6. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodzinę Pana Karola LORKOWSKIEGO z Rynku, proszę o wcześniejsze ustalenie dogodnego dla siebie dnia i godziny sprzątania

7. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.