Ogłoszenia parafialne na 3 tydzień Wielkanocny

Sobota, 25 Kwiecień 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 3 tydzień Wielkanocny

NIEDZIELA   BIBLIJNA
3 tydzień Wielkanocny 26.04-03.05.2020 roku

1. W oparciu o nowelizację z dnia 15 kwietnia br. Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z dniem 16 kwietnia do odwołania nałożony zostaje obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego.

Zasada 1 osoba na 15 m2 będzie obowiązywała w kościołach od 20 kwietnia
– tak przekazał na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Na rządcach parafii spoczywa odpowiedzialność zachowania wprowadzonych obostrzeń, by uchronić zarówno siebie, jak i wiernych, od narażenia na wysokie kary finansowe.

2. DYSPENSA OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ OBOWIĄZUJE DO ODWOŁANIA. W związku z tym Wiernych gorąco proszę o modlitwę w domach oraz udział w Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu, czy INTERNECIE.

3. Kościół w naszej parafii jest otwarty codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00. Proszę o wchodzenie do kościoła wejściem bocznym od strony plebani. Możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej w godzinach od 17.00 do 17.45 oraz w innym czasie na indywidualną prośbę po telefonicznym powiadomieniu 604 718 187.

4. III TYDZIEŃ WIELKANOCY:

III Niedziela Wielkanocy, Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Msze Święte o godzinie 8.30, 11.00, 12.30.

Środa święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy oraz rocznica święceń kapłańskich biskupich Józefa Szamockiego.

I Piątek, Msze Święte o godzinie 16.00, 18.00 i 23.15 pomiędzy mszami adoracja możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

I Sobota, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki Polski i dzień modlitw w intencji polskiej emigracji oraz Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Msze Święte o 00.05, 16.00 i 18.00.

III Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

5. Nabożeństwo majowe pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zachęcam do gromadzenia się przy domowym ołtarzyku na śpiew pieśni maryjnych i odmówienie litanii loretańskiej.

6. Serdeczne Bóg zapłać:

Za ofiary składane na potrzeby utrzymania naszej parafii.

Dziękuję Wam wszystkim za wszelkie przejawy życzliwości i troski za wspólnotę parafialną, którą okazujecie w tym szczególnym czasie.

7. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodzinę Pana Kazimierza Raczyńskiego z Rynku, proszę o wcześniejsze ustalenie dogodnego dla siebie dnia i godziny sprzątania.

8. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.