Ogłoszenia parafialne na 7 tydzień Wielkanocny

Niedziela, 24 Maj 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 7 tydzień Wielkanocny

WNIEBOWSTĄPIENIE   PAŃSKIE

7 tydzień Wielkanocny 24-31.05.2020 roku

1. Nadal obowiązuje nowelizacja z dnia 15 kwietnia br. Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

2. W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 36 WIERNYCH. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej obowiązuje do odwołania. W związku z tym Wiernych gorąco proszę o modlitwę w domach oraz udział w Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu, czy INTERNECIE.

3. Przypominam, że do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. 7 czerwca 2020 r., można skorzystać z Komunii Świętej wielkanocnej. Kto nie otrzymał kartki podczas kolędy może odebrać ją w biurze parafialnym. Spowiedź wielkanocna codziennie od godziny 17.00 do 18.00. Nie będzie w tym roku spowiedzi z udziałem kapłanów z innych parafii. Kościół w naszej parafii jest otwarty codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00. Proszę o wchodzenie do kościoła wejściem bocznym od strony plebani. Możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej przed każdą mszą oraz w innym czasie na indywidualną prośbę po telefonicznym powiadomieniu 604 718 187.

4. Nabożeństwo majowe pół godziny przed każdą Mszą Świętą w niedziele i w tygodniu przed Mszą Świętą o godzinie 18.00. Zachęcam do gromadzenia się przy domowym ołtarzyku na śpiew pieśni maryjnych i odmówienie litanii loretańskiej.

5. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Dzisiaj Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

7. We wtorek Dzień Matki.

8. W czwartek na godzinę 17.00 do kościoła zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

9. W sobotę na godzinę 20.00 zapraszam kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania na nabożeństwo czuwania przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. Serdeczne Bóg zapłać:

Za dwie palety zużytego sprzętu RTV i AGD, które nasza parafia przekazała na rzecz pomocy w krajach misyjnych.

Za prace, które pozwolą na odnowienie małej architektury wokół kościoła. Mile widziane osoby, które chciałyby

Za ofiary składane na potrzeby utrzymania naszej parafii.

Dziękuję Wam wszystkim za wszelkie przejawy życzliwości i troski za wspólnotę parafialną, którą okazujecie w tym szczególnym czasie.

11. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodzinę Pana Waldemara Sadowskiego z Rynku, proszę o wcześniejsze ustalenie dogodnego dla siebie dnia i godziny sprzątania.

12. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.