Ogłoszenia parafialne na 9 tydzień zwykły

Sobota, 06 Czerwiec 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 9 tydzień zwykły

Zesłanie   Ducha   Świętego

9 tydzień zwykły 31.05 – 07.06.2020 roku

ODWOŁANIE DYSPENSY
OD OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ.

1. Poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, Diecezjalny Dzień Chorego.

2. Środę wspomnienie Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

3. I czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. I piątek wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.

5. I sobota wspomnienie dowolne Błogosławionej Marii Karłowskiej, dziewicy, odwiedzę chorych z Komunią Świętą.

6. X niedziela zwykła – uroczystość Trójcy Świętej, rocznica śmierci księdza Pawła Ossowskiego (+1988)

7. Przypominam, że do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. 7 czerwca 2020 r., można skorzystać z Komunii Świętej wielkanocnej. Kto nie otrzymał kartki podczas kolędy może odebrać ją w biurze parafialnym. Spowiedź wielkanocna codziennie od godziny 17.00 do 18.00. Nie będzie w tym roku spowiedzi z udziałem kapłanów z innych parafii. Kościół w naszej parafii jest otwarty codziennie w godzinach od 8.00 do 21.00. Proszę o wchodzenie do kościoła wejściem bocznym od strony plebani. Możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej przed każdą mszą oraz w innym czasie na indywidualną prośbę po telefonicznym powiadomieniu 604 718 187.

8. Nabożeństwo czerwcowe pół godziny przed każdą Mszą Świętą w niedziele i w tygodniu przed Mszą Świętą o godzinie 18.00. Zachęcam do gromadzenia się przy krzyżach i figurach przydrożnych naszej parafii i odprawiania nabożenstwa w tradycyjny sposób albo przy domowym ołtarzyku na śpiew pieśni ku czci Serca Pana Jezusa i odmówienie litanii do Serca Pana Jezusa.

9. Serdeczne Bóg zapłać:

Za ofiary składane na potrzeby utrzymania naszej parafii.

Za prace, które pozwolą na odnowienie małej architektury wokół kościoła.

10. Serdecznie zapraszam: Mile widziane osoby, które chciałyby podjąć troskę o upiększenie otoczenia naszego kościoła. Jeżeli ktoś mógłby przekazać kamienie na wykonanie prac przy kościele, proszę o kontakt.

11. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodzinę Pana Sławomira Nadolskiego z Rynku, proszę o wcześniejsze ustalenie dogodnego dla siebie dnia i godziny sprzątania.

12. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.