10 tydzień zwykły 07-14.06.2020 roku

1. W niedzielę 7 czerwca kończy się czas Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Środę, zapraszam dzieci - które podejmą funkcje w czasie procesji - na godzinę 17.00, kiedy odbędzie się próba przed procesją. Bardzo proszę o przyniesienie kwiatków i płatków kwiatów w kartonach, które będą dzieci sypać podczas procesji. Chcemy je zwyczajem minionych lat rozstawić na tracie procesji.

3. Czwartek, Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej uroczystość nakazana obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. PROCESJA EUCHARYSTYCZNA po Mszy Świętej o godzinie 10.00 tradycyjną trasą. Ołtarze tradycyjnie proszę przygotować: PIERWSZY u Państwa Cichockich, mieszkańcy GRONOWA; DRUGI u Państwa Szlomów, mieszkańcy GRĄDÓW, TRZECI u Państwa Ostrowskich, mieszkańcy Tarczyn; CZWARTY przy figurze NSPJ, mieszkańcy KIEŁPIN, a szczególnie kandydaci do bierzmowania. PORZĄDEK PROCESJI, jak zwykle (krzyż, sztandary: OSP i Koła Rolników, feretrony sztandary i chorągwie kościelne, symbole. Proszę druhów i druhny OSP z parafii o zabezpieczenie przebiegu procesji. Proszę o tradycyjne podjęcie wszystkich funkcji w czasie procesji. Tradycyjnie proszę o wykonanie malowania krawężników przy drodze.

4. Poniedziałek, wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej.

5. Piątek wspomnienie Błogosławionych Męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa i Towarzyszy.

6. Sobota wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Rocznica święceń kapłańskich Biskupa Andrzeja Suskiego (1965), polecajmy Jubilata Opatrzności Bożej.

7. Nabożeństwo czerwcowe pół godziny przed każdą Mszą Świętą w niedziele i w tygodniu przed Mszą Świętą o godzinie 18.00.

8.ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE, przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa:

Narzeczony: Łukasz Jakub MACHUJSKI, kawaler zamieszkały w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i narzeczona Anna WITKOWSKA, panna zamieszkała w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Opatrzności Bożej w Wąpiersku, zapowiedź I. Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności sakramentu małżeństwa pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym proboszcza parafii.

9. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w prace podjęte w trosce o otoczenia naszego kościoła oraz za już przekazane kamienie na wykonanie prac przy kościele, proszę o dalsze zaangażowanie.

10. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego  zapraszam rodzinę Pana Jacka Józefowicza z Rynku, proszę o wcześniejsze ustalenie dogodnego dla siebie dnia i godziny sprzątania.

11. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.