16 tydzień zwykły 19-26.07.2020 roku

1. Dzisiaj rozpoczyna się 21 Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią Niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska (Stowarzyszenie/Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu) zachęca, abyśmy w podziękowaniu za szczęśliwe podróże ofiarować 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy.

2. Środa, Święto Świętej Marii Magdaleny.

3. Czwartek, Święto Świętej Brygidy zakonnicy, Patronki Europy.

4. Piątek wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy.

5. Sobota, Święto Świętego Jakuba Starszego Apostoła oraz wspomnienie Świętego Krzysztofa. Dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po mszach obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów.

6. Niedziela, Dzień modlitw za rodziców, babcie i dziadków oraz najstarszych parafian, starców i emerytów

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w minionym tygodniu, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Marka Truszczyńskiego z Rynku.

8. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże. Wszystkim, którzy korzystają z wakacyjnego odpoczynku i dzielą z nami wspólnotę wiary życzę, aby Opatrzność Boża wspierała ich potrzebnymi łaskami.