17 tydzień zwykły 26.07-02.08.2020 roku

1. Podczas nabożeństw w kościele obowiązuje wszystkich uczestników ZASŁANIANIE UST i NOSA lub ZACHOWANIE DYSTANSU 2 METRÓW od INNYCH UCZESTNIKÓW ZGROMADZENIA zgodnie z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 z późn.zm).

2. Dzisiaj modlimy się za rodziców, babcie i dziadków oraz najstarszych parafian, starców i emerytów.

3. Środa, wspomnienie Świętej Marty.

4. Piątek wspomnienie Świętego Ignacego Loyoli, prezbitera.

5. Sobota, wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, rozpoczniemy miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcam do podjęcia abstynencji w tej intencji.

6. Za dwa tygodnie będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci świętego Wawrzyńca, męczennika. Obchody rozpoczniemy w sobotę Mszą Świętą z obrzędem błogosławieństwa chleba i miodu. W niedzielę msze według porządku niedzielnego, a suma z procesją eucharystyczną. Natomiast w liturgiczne wspomnienie Patrona, w poniedziałek msze o godzinie 9.00 z namaszczeniem chorych, a o godzinie 18.00 z błogosławieństwem dla rodziców z dziećmi.

7. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę w sobotę 8 sierpnia w związku z odpustem.

8. Wracamy do alfabetycznego porządku przygotowania wieńca dożynkowego. W tym roku na parafialne dożynki 23 sierpnia o przygotowanie wieńca proszę mieszkańców sołectwa Rynek.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w minionym tygodniu, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Andrzeja Igelskiego z Rynku.

9. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże. Wszystkim, którzy korzystają z wakacyjnego odpoczynku i dzielą z nami wspólnotę wiary życzę, aby Opatrzność Boża wspierała ich potrzebnymi łaskami.