Ogłoszenia parafialne na 26 tydzień zwykły

Niedziela, 27 Wrzesień 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 26 tydzień zwykły

26 tydzień zwykły 27.09-04.10.2020 roku

1. „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

2. Niedziela, dzisiaj Dzień Migrantów i Uchodźców. Bóg zapłać za ofiary zbiórki do puszek, które  zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanym, po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

3. Poniedziałek, wspomnienie Świętego Wacława, męczennika. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odmówiona w poniedziałek o godz. 15.00 przy grocie Matki Bożej Fatimskiej obok naszego kościele w ramach akcji „Modlitwy na ulicach miast świata”.

4. Wtorek, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

5. Środa, wspomnienie Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Msz Święta o godzinie 19.00.

6. I czwartek, wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła rozpocznie się miesiąc wspólnotowej modlitwy różańcowej w kościele pół godziny przed każdą mszą, we wspólnotach wiejskich, w rodzinach. We wspólnocie będziemy modlić się o święte powołania w Kościele.

7. I Piątek, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

- kandydaci do bierzmowania poprowadzą modlitwę podczas adoracji od godziny 17.00;

- wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież zachęcam do udziału we Mszy Świętej w intencji wynagradzania NSPJ  za grzechy swoje i innych.

8. I Sobota, we wspólnocie będziemy wynagradzać za bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu NMP.

- chorych z Komunią Świętą odwiedzę od godziny 8.30;

9. Niedziela, uroczystość odpustowa w Płośnicy

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w minionym tygodniu, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę pana Leszka Dąbrowskiego z Rynku.

11. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Mateusz KARCZEWSKI, stanu wolnego zamieszkały w Tarczynach, Parafia Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Klaudia LIBERACKA, stanu wolnego zamieszkała w Dąbrównie Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Dabrównie, zapowiedź I.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.