Ogłoszenia parafialne na 29 tydzień zwykły

Niedziela, 18 Październik 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 29 tydzień zwykły

29 tydzień zwykły 18-25.10.2020 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefie czerwonej i żółtej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 7 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele od 17 października mogą przebywać 52 OSÓBY.

W kościele może być zajęta połowa miejsc, stąd zachęcam z korzystania z Mszy Świętych już w sobotę wieczorem i z dodatkowej w niedzielę o godzinie 12.30.

2. Na papieski fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy do puszek 415,00 złotych.

3. Wtorek, wspomnienie Świętego Jana Kantego, prezbitera, dzień modlitw w intencji uczelni katolickich.

4. Czwartek, wspomnienie Świętego Jana Pawła II, papieża.

5. Sobota, parafialne wspomnienie Świętej Mari od Jezusa Ukrzyżowanego, zakonnicy.

6. Niedziela, będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w minionym tygodniu, a w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę pana Jacka Łada z Gronowa.

8. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.

PROŚBA O WSPARCIE DZIEŁ MIŁOSIERDZIA PAPIEŻA FRANCISZKA

Dnia 3 października br. Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała list abpa Edgara Pena Parra z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, adresowany do przewodniczących episkopatów całego świata, z prośbą o dodatkowe wsparcie tegorocznej daniny „Świętopietrze”, w związku z prowadzonymi przez Ojca Świętego Franciszka dziełami miłosierdzia. Pragnąc ułatwić przekazywanie dodatkowych datków, Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej informuje, iż na stronie internetowej https://www.obolodisanpietro.va/en.html można złożyć ofiarę w formie elektronicznej.

bp Artur Miziński -Sekretarz Generalny KEP