Ogłoszenia parafialne na II Tydzień Adwentu

Niedziela, 06 Grudzień 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na II Tydzień Adwentu

II Tydzień Adwentu 06-13.12.2020 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.
„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.
W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele od 07 listopada mogą przebywać 24 OSÓBY.

2. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu, Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Szczególnie będziemy modlić się o pokój na Białorusi, a po mszach odbędzie się, zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie.

3. W dni powszednie rano RORATY od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00, a w sobotę o 8.00, wieczorem w łączności z mszami NABOŻEŃSTWO ADWENTOWE. Zapraszam dorosłych ze świecami, a dzieci z lampionami rano lub wieczorem.

4. Poniedziałek, wspomnienie Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

5. Wtorek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W południe zgromadzimy się w kościele, aby obchodzić uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie Matka Boża ześle wiele łask dla duszy ciała, czemu towarzyszyć będą wielkie i liczne nawrócenia. To też rocznicą powstania Żywego Różańca.

6. Środa, imieniny obchodzi ks. bp Wiesław Śmigiel, Pasterz Diecezji Toruńskiej.

7. Czwartek, parafialne wspomnienie świętego Wawrzyńca z okolicznościowymi modlitwy nowenny do naszego Patrona.

8. Za tydzień Niedziela Radości – gaudete, zachęca do radości, bo Pan jest blisko. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego

9. W biurze parafialnym i w kościele można: zaopatrzyć się w pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe – 10 zł; duże – 15 zł.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu. A w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę pana Eugeniusza Leliwa z Gronowa.

11. Wizyta duszpasterska, obrzęd błogosławieństwo rodzin w ich domach, odbędzie się w dwóch formach: Msza św. w kościele dla kilku rodzin parafii (stosownie do obostrzeń) oraz odwiedziny w domach rodzin, które zaproszą duszpasterza. W związku z tym uprzejmie proszę o zgłaszanie się rodzin, które pragną przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską do 20 grudnia osobiście lub telefonicznie.

12. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli świętej pamięci: Daniela MĘŻYKOWSKA i Roman WIELGOSZYŃSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

13. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.