Ogłoszenia parafialne na 2 tydzień zwykły

Niedziela, 17 Styczeń 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 2 tydzień zwykły

2 tydzień zwykły 17-24.01.2021  roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele od 07 listopada mogą przebywać 24 OSÓBY.

2. Dziś 2 Niedziela zwykła – Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne.

3. Poniedziałek, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i cały rok, gdzie tematem będą słowa „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J,5-9).

4. Wtorek, wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

5. Czwartek, wspomnienie Świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy, Dzień Babci.

6. Piątek, Dzień Dziadka.

7. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. Dzień Solidarności z Chorwacją

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

W tej nadzwyczajnej sytuacji, po konsultacjach w ramach Komisji Charytatywnej KEP, pragnę serdecznie prosić, aby niedzielę 24 stycznia br. ogłosić w diecezji „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel.

abp Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP

8. Wizytę duszpasterską z obrzędem błogosławieństwa rodziny w jej domu, będę ustalał indywidualnie telefonicznie z każdą zgłoszoną rodziną.
Msze dla wszystkich rodzin z poszczególnych odcinków kolędowych w parafii rozpocznę wówczas, gdy aktualnie obowiązujące obostrzenia sanitarne będą złagodzone najwcześniej po 31 stycznia.

9. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię z jej otoczeniem w minionym tygodniu. A w tym tygodniu do sprzątania kościoła i jego otoczenia zapraszam rodzinę pana Tadeusza WESOLOWSKIEGO z Gronowa.

10. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.