Ogłoszenia parafialne na 3 tydzień Wielkiego Postu

Niedziela, 07 Marzec 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 3 tydzień Wielkiego Postu

3 tydzień Wielkiego Postu 07 – 14.03.2021 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele od 07 listopada mogą przebywać 24 OSÓBY.

Apel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie warmińsko-mazurskim, związaną z wysokim poziomem zakażeń koronawirusem i hospitalizacji z powodu COVID-19, zwracam się z uprzejmą prośbą do duszpasterzy wszystkich parafii na terenie diecezji toruńskiej.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, gorąco apeluję o przestrzeganie rygorów obowiązujących na terenie naszego województwa i zaleceń sanitarnych. Proszę o przypominanie wiernym o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

Powstrzymanie pandemii w dużej mierze zależy od naszej odpowiedzialności i solidarności.

Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski

2. Poniedziałek, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Trud i życie wszystkich Pań z okazji ich święta tego dnia polecimy w modlitwie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Niech Matka Boża uprasza im wszelkie łaski oraz siłę do spełniania ich szczególnej roli w życiu każdego człowieka..

3. Środa, parafialne wspomnienie Świętego Wawrzyńca, męczennika. Po Mszy Świętej spotkanie dla tych kandydatów do bierzmowania, których nie było na Mszy świętej w pierwszy piątek miesiąca.

4. Uczestnicy nabożeństw: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali mogą uzyskać odpust zupełny.

5. Trwa czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej, kartki do spowiedzi można odebrać w biurze parafialnym.

6. Kontynuuję wizytę duszpasterską z obrzędem błogosławieństwa rodziny w jej domu, termin ustalam telefonicznie z każdą zgłoszoną rodziną.

7. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię z jej otoczeniem w minionym tygodniu. A w tym tygodniu do sprzątania kościoła i jego otoczenia zapraszam rodzinę pana Jana Wasielewskiego z Gronowa.

8. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.