Ogłoszenia parafialne na 6 tydzień Wielkiego Postu

Niedziela, 28 Marzec 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 6 tydzień Wielkiego Postu

6 tydzień Wielkiego Postu 28.03 – 03.04.2021 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 20 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele obecnie może przebywać 16 OSÓB. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

2. Od dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień z "Triduum Paschalnym" to jest, czasem od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek aż do wieczora Niedzieli Wielkanocnej.
W tym tygodniu przypadaj pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Kto praktykuje nowennę pierwszych piątków miesiąca, a nie będzie miał możliwości przyjęcia Komunii ze względu na Wielki Piątek nie przerywa nowenny tylko ją kontynuuje

3. WIELKI CZWARTEK
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00
Po mszy Jezusa obecnego w tabernakulum będziemy adorować do godziny 20.00.

4. WIELKI PIĄTEK
16 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II, papieża.
Jezusa obecnego w tabernakulum będziemy adorować od godziny 8.00 do 18.00.

Ścisły post obowiązuje każdego od 18 do 60 roku życia. Spożywamy wtedy trzy posiłki, w tym raz do syta. Wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia.
Nabożeństwo nowenny do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia o godzinie 15.00 od Wielkiego Piątku do Soboty w oktawie Wielkanocy.

Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00.
Po niej adoracja Jezusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim do godziny 22.00, podczas której możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek i w sobotę do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej są przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

5. WIELKA SOBOTA
Wznowienie adoracji Jezusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim od godziny 8.00 do 20.00.
Błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 12.00 i 14.30. Na terenie parafialnym za parkingiem (lub na parkingu przy samochodach, gdy będzie niesprzyjająca pogoda). Można także zaopatrzyć się na stronie internetowej parafii parafia-kielpiny.eu w tekst błogosławieństwa w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w gronie rodziny we własnym domu.

6. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Msza Święta Wigilii Paschalnej w sobotę o godzinie 20.00 oraz w niedzielę Msze Święte o godzinie 6.00 REZUREKCJA oraz o 8.30 i 11.00.
W niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny po nowennie do Miłosierdzia Bożego dla tych, którzy będą uczestniczyć tego dnia w transmisji mszy na żywo będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

7. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze Święte o godzinie 8.30, 11.00 12.30.

8. Trwa czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej, kartki do spowiedzi można odebrać w kancelarii parafialnej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię z jej otoczeniem w minionym tygodniu. A w tym tygodniu do sprzątania kościoła i jego otoczenia zapraszam rodzinę pana Łukasza Łada z Gronowa.

10. Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.