Oktawa Wielkanocy 04-11.04.2021 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 20 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele obecnie może przebywać 16 OSÓB. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

2. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocy. Przez najbliższe dni obchodzimy osiem dni tj. oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.   
3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane o godzinie 8.30, 11.00 i dodatkowa o 12.30.   
4. Czciciele Miłosierdzia Bożego
od Wielkiego Piątku do Soboty w oktawie Wielkanocy trwają o godzinie 15.00 na nowennie do Bożego Miłosierdzia.

5. Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego, dzień patronalny CARITAS, kiedy połączy nas modlitwa w Godzinie Miłosierdzia o 15.00       
Przy ołtarzu można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną.

6. Od wtorku Ksiądz Biskup Józef Szamocki rozpocznie wizytację pasterską w naszym dekanacie. W związku z tym godziny sprawowania mszy będą przyspieszone. 

7. Trwa czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

8. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o piękno naszego kościoła, którego wyrazem jest zjednoczenie sakramentalne z Bogiem i była nasza obecność na modlitwie; za ofiary złożone na kwiaty na wystrój kościoła w Triduum Paschalnym; za prace przy dekoracjach świątecznych; za troskę o naszą świątynię z jej otoczeniem w minionym tygodniu; za środki ochrony od Wojewody w Olsztynie. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i jego otoczenia zapraszam Panią Jadwigę Petrykowską.

9. Wszystkim życzę, aby duchowe spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Komunii Świętej umocniło więź miłości i przyjaźni ze Zbawicielem i wszystkimi ludźmi dla których odniósł zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i Szatanem.