Ogłoszenia parafialne na V Tydzień Wielkanocy

Niedziela, 02 Maj 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na V Tydzień Wielkanocy

V Tydzień Wielkanocy 02-09.05.2021 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 20 m2, a od wtorku – 1 osoba na 15 m2
– zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele obecnie może przebywać 16 OSÓB, a od wtorku 24 OSÓBY. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

2. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br.

W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W wigilię święta, 2 maja podczas Apelu Jasnogórskiego abp Stanisław Gądecki w kaplicy Matki Bożej zapali specjalną świecę i rozpocznie modlitwę o ustanie koronawirusa. W samą uroczystość, 3 maja o godz. 18.00 rozpocznie się różaniec transmitowany przez media watykańskie. Zgodnie z prośbą papieża maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: „Kościół modli się nieustannie do Boga”.

3. Poniedziałek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Na godzinę 11.00 zapraszam druhny i druhów jednostek OSP z parafii na Mszę Świętą w ich intencji.

4. Wtorek, wspomnienie Świętego Floriana, męczennika.

5. Czwartek, święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.

6. Sobota, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

7. Nabożeństwo majowe codziennie przed Mszą Świętą, gromadzimy się na śpiew pieśni maryjnych i odmawianie litanii loretańskiej. Zachęcam do pielęgnowania tej formy wyrażania miłości do Boga wraz z Maryją w domach lub kapliczkach i krzyżach przydrożnych, czy w świetlicy wiejskiej.

8. We wtorek i czwartek spotkania dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej o godzinie 17.30. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

9. Trwa czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

10. Serdeczne Bóg zapłać: za troskę o potrzeby naszej parafii, za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę pana Pawła NOWAKOWSKIEGO z Kiełpin.

11. Modlitwa różańcowa w kościele za śp. Kazimierza Hermanowskiego z Kiełpin od dzisiaj o godz. 19.00 w kościele.