Ogłoszenia parafialne na VI Tydzień Wielkanocy

Niedziela, 09 Maj 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Tydzień Wielkanocy

VI Tydzień Wielkanocy 09-16.05.2021 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 20 m2, a od wtorku – 1 osoba na 15 m2
– zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.
W naszym kościele obecnie mogą przebywać 24 OSÓBY. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

2. Dnia 6 maja zmarł w 72 roku życia i 47 roku kapłaństwa śp. Ks. kan. Stanisław RYBARCZYK, emerytowany proboszcz naszej Parafii. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek 10 maja o godzinie 18.00 eksportą zmarłego do kościoła pw. św. Małgorzaty w Płowężu. Zakończą się Mszą Świętą pogrzebową pod przewodnictwem biskupa Józefa Szamockiego we wtorek 11 maja o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Anny w Lubawie. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w Lubawie. Polecajmy zmarłego śp. ks. Stanisława Miłosierdziu Bożemu.

3. Poniedziałek, rano o godzinie 8.00 nowenna za wstawiennictwem Świętego Wawrzyńca.

4. Wtorek, spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej o godzinie 17.00.

5. Czwartek, nabożeństwo fatimskie o godzinie 17.30 w rocznicę objawień i zamachu na papieża Jana Pawła II.

6. Piątek, święto Świętego Macieja, Apostoła, rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Sobota, wspomnienie Świętego Izydora Oracza patrona rolników, osób ciężko pracujących i opiekujących się zwierzętami, orędownika w czasie suszy, opiekuna zwierząt domowych. Będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże i opiekę dla tegorocznych plonów.

8. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. W poniedziałek, wtorek i środę modlitwy błagalne o urodzaje i za kraje głodujące. Codziennie przed Mszą Świętą nabożeństwo majowe, gromadzimy się na śpiew pieśni maryjnych i odmawianie litanii loretańskiej. Zachęcam do pielęgnowania tej formy wyrażania miłości do Boga wraz z Maryją w domach lub kapliczkach i krzyżach przydrożnych, czy w świetlicy wiejskiej.

10. Trwa czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

11. Serdeczne Bóg zapłać: za troskę o potrzeby naszej parafii, za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę pana Józefa KACZOROWSKIEGO z Kiełpin.