Ogłoszenia parafialne na VII Tydzień Wielkanocy

Niedziela, 16 Maj 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na VII Tydzień Wielkanocy

VII Tydzień Wielkanocy 09-16.05.2021 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 m2 – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele obecnie mogą przebywać 24 OSÓBY. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Poniedziałek, jak każdego roku z 17 na 18 maja nasza parafia przeżywa Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcam i proszę WSZYSTKICH parafian o włączenie się do wspólnej modlitwy. W tym roku szczególnie prośmy o ustanie pandemii i polecajmy Bogu wszystkie jej ofiary i ich rodziny. Na tablicy ogłoszeń jest program adoracji.

4. Środa, rocznica urodzin papieża Jana Pawła II.

5. We wtorek i czwartek, spotkania dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej o godzinie 17.30.

6. Od czwartku rozpocznie się nowenna przed święceniami kapłańskimi oraz diakonatu w naszej diecezji.

7. Sobota, wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

8. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

9. W poniedziałek, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Diecezjalny Dzień Chorego. Zapraszam wszystkich chorych na Mszę Świętą o godzinie 18.00 z udzieleniem sakramentu chorych. Wcześniej od godziny 17.15 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.

10. Codziennie przed Mszą Świętą nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i nabożeństwo majowe, gromadzimy się na śpiew pieśni maryjnych i odmawianie litanii loretańskiej. Zachęcam do pielęgnowania tej formy wyrażania miłości do Boga wraz z Maryją w domach lub kapliczkach i krzyżach przydrożnych, czy w świetlicy wiejskiej.

11. Trwa czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

12. Serdeczne Bóg zapłać: za troskę o potrzeby naszej parafii, za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę pana Łukasza KOWALSKIEGO z Kiełpin.