Ogłoszenia parafialne na VIII tydzień zwykły

Niedziela, 23 Maj 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na VIII tydzień zwykły

VIII tydzień zwykły 23-30.05.2021 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 m2 – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele obecnie mogą przebywać 24 OSÓBY. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Poniedziałek, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Diecezjalny Dzień Chorego. Zapraszam wszystkich chorych na Mszę Świętą o godzinie 18.00 z udzieleniem sakramentu chorych. Wcześniej od godziny 17.15 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.

4. Środa, wspomnienie Świętego Filipa Nereusza, prezbitera. Spotkania dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej środę o godzinie 19.00.

5. Czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana, rocznica sakry biskupa Józefa Szamockiego (2000).

6. Sobota, wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, rocznica święceń kapłańskich Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla.

7. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej oraz dzień uroczystości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

8. Codziennie przed Mszą Świętą nowenna przed święceniami kapłańskimi oraz diakonatu w naszej diecezji z nabożeństwem majowym. Gromadźmy się na śpiew pieśni maryjnych i odmawianie litanii loretańskiej. Zachęcam do pielęgnowania tej formy wyrażania miłości do Boga wraz z Maryją w domach lub przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, czy w świetlicy wiejskiej.

9. W przyszłą niedzielę kończy się czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

10. Serdeczne Bóg zapłać: za troskę o potrzeby naszej parafii, za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Jacek Mateusz MAZUREWICZ, zamieszkały w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Milena ŚCIBEK, zamieszkała w Parafii Świętego Stanisława Kostki w Zalasie, zapowiedź I.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.