Ogłoszenia parafialne na IX tydzień zwykły

Niedziela, 30 Maj 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na IX tydzień zwykły

IX tydzień zwykły 30.05-06.06.2021 roku

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 m2 – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele obecnie mogą przebywać 24 OSÓBY. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej oraz dzień uroczystości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

3. Poniedziałek, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. Wtorek, będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Na godzinę 17.00 zapraszam dzieci z opiekunami i młodzież, która pomoże zorganizować i przeprowadzić próbę sypania kwiatków w czasie procesji.

5. I Czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja eucharystyczna w czwartek i niedzielę po mszach o godzinie 11.00, a w pozostałe dni oktawy o godzinie 17.30 przed mszami.

PROSZĘ TRADYCYJNE: mieszkańców GRONOWA, GRĄDÓW, TARCZYN i KIEŁPIN o przygotowanie ołtarzy; mieszkańców RYNKU o zielone drzewka; Druhów i Druhny OSP w Kiełpinach o obsługę procesji (przez całą oktawę) i zabezpieczenie trasy procesyjnej w czwartek; o podjęcie funkcji liturgicznych w czasie procesji: przy krzyżu, sztandarach, chorągwiach; zapraszam dzieci (z opiekunami najmłodszych) do sypania kwiatków i do niesienia różańca, ministrantów do posługi liturgicznej; panie prowadzące i dziewczęta ze scholii wraz panem organistą o przygotowanie śpiewu; oraz o przygotowanie i obsługę nagłośnienia. Wszystkich proszę o dekorację domów i ich otoczenia; o tradycyjne pomalowanie krawężników przy trasie procesyjnej.

6. I Piątek, od 16.30 do 18.00 i od 20.30 do 23.30 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

7. I Sobota, odwiedzę chorych z Komunią Świętą.

8. Za tydzień będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, nasze duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność.

9. Codziennie przed mszami nabożeństwo czerwcowe. Gromadźmy się na śpiew pieśni o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią do NSPJ. Zachęcam do pielęgnowania tej formy pobożności w domach przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, czy w świetlicach wiejskich.

10. Serdeczne Bóg zapłać: za troskę o potrzeby naszej parafii, za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pana Marka Stankowskiego.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Jacek Mateusz MAZUREWICZ, zamieszkały w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Milena ŚCIBEK, zamieszkała w Parafii Świętego Stanisława Kostki w Zalasie, zapowiedź II.

Kawaler Mateusz SKRĘTA, zamieszkały w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Joanna Barbara BUDZIŃSKA, zamieszkała w Parafii Wszystkich Świętych w Brzoziu, zapowiedź I.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.