X tydzień zwykły 6-13.06.2021 roku

 

1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej.

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

W zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 15 m2 – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. W naszym kościele obecnie mogą przebywać 24 OSÓBY. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowania dystansu i stosowania dezynfekcji.

2. Dzisiaj: Święto Dziękczynienia, nasze duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność, uroczystość patronalna (odpust) Opatrzności Bożej w Wąpiersku oraz obchody ku czci błogosławionej Marii Karłowskiej, zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Pomorskim.

3. Wtorek, wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej.

4. Czwartek, po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obrzęd błogosławieństwa wianków splecionych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Po mszy o godzinie 18.00 spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. Piątek, uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.

6. Sobota, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Za tydzień rocznica święceń kapłańskich Biskupa Andrzeja Suskiego (1965).

8. Codziennie przed mszami nabożeństwo czerwcowe. Gromadźmy się na śpiew pieśni o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią do NSPJ. Zachęcam do pielęgnowania tej formy pobożności w domach przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, czy w świetlicach wiejskich.

9. Serdeczne Bóg zapłać: za troskę o potrzeby naszej parafii, za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pana Zbigniewa Wielgoszyńskiego.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Mateusz SKRĘTA, zamieszkały w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Joanna Barbara BUDZIŃSKA, zamieszkała w Parafii Wszystkich Świętych w Brzoziu, zapowiedź II.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.