XI tydzień zwykły 13-20.06.2021 roku

 

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od dzisiaj 13 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni – może być maksymalnie 50 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. A od 26 czerwca będzie obowiązywać maksymalnie 75 procent obłożenia.

2. Dzisiaj rocznice drugiego objawienia Matki Bożej w Fatimie oraz święceń kapłańskich Biskupa Andrzeja Suskiego (1965).

3. Poniedziałek, wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. Czwartek, wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

5. Codziennie przed mszami nabożeństwo czerwcowe. Gromadźmy się na śpiew pieśni o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią do NSPJ. Zachęcam do pielęgnowania tej formy pobożności w domach przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, czy w świetlicach wiejskich.

6.W środę o godzinie 15.00 zakończy się doroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod hasłem: „OCZYŚĆ DOM i ŚWIAT z ELEKTROŚMIECI” pozyskane w ten sposób środki materialne będą wsparciem dla pracujących na misjach polskich misjonarzy oraz kościołów na wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy. Doroczną akcję w parafiach polskich prowadzi Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej (www.loretanki.pl) oraz Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro-Missio” (www.pro-missio.org), konto: Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej 29 8025 0007 0055 0446 2000 0010; biuro akcji tel.: 83/341-75-94  wew. 21 czynne od 8.00 do 16.00, e-mail: pomagam.goe@gmail.com

7. Serdeczne Bóg zapłać:

- mieszkańcom GRONOWA, GRĄDÓW, TARCZYN i KIEŁPIN za przygotowanie ołtarzy; mieszkańcom RYNKU za zielone drzewka; Druhom i Druhnom OSP w Kiełpinach za obsługę procesji przez całą oktawę i zabezpieczenie trasy procesyjnej w Boże Ciało; wszystkim za podjęcie funkcji liturgicznych w czasie procesji: przy krzyżu, sztandarach, chorągwiach; opiekunom i ich dzieciom sypiącym kwiatki oraz dzieciom noszącym różaniec, ministrantom, dziewczętom ze scholii i paniom ich prowadzącym, panu organiście oraz za przygotowanie i obsługę nagłośnienia. Wszystkim za dekorację domów i ich otoczenia, a szczególnie za pomalowane krawężniki przy trasie procesyjnej co zwrócili uwagę goście uczestniczących w naszych uroczystościach.

- za troskę o potrzeby naszej parafii,

- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu.

- W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pani Kamili Skuza.

8. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Lipskiej po Mszach Świętych w zakrystii.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Marcin KOZŁOWSKI, zamieszkały w Parafii Świętego Mikołaja w Zwiniarzu i panna Monika KOZŁOWSKA, zamieszkała w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach, zapowiedź I.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.