XII tydzień zwykły 20-27.06.2021 roku

 

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od dzisiaj 13 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni – może być maksymalnie 50 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. A od 26 czerwca będzie obowiązywać maksymalnie 75 procent obłożenia.

2. Dzisiaj w naszym dekanacie lidzbarskim, w Parafii Wniebowzięcia NMP, w Lidzbarku rozpocznie się nawiedzenie Ikony Matki Bożej. Powitanie i Msza Święta o godzinie 18.00, po niej modlitwy do Apelu Jasnogórskim o godzinie 21.00. W poniedziałek wznowienie modlitwy od godziny 8.00 do pożegnania Mszą Świętą o godzinie 16.00. Zachęcam do indywidualnego i rodzinnego modlitewnego czuwania przy naszej Patronce.

3. Poniedziałek, wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

4. Środa, Dzień Ojca – polećmy Bogu naszych ojców.

5. Czwartek, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

6. Piątek o godzinie 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Kiełpinach. Zachęcam dzieci, młodzież i ich rodziców do okazania wdzięczności przez przyjęcie Komunii Świętej.

7. Za tydzień, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji.

8. Codziennie przed mszami nabożeństwo czerwcowe. Gromadźmy się, aby pielęgnować tą formę pobożności w domach, przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, czy w świetlicach wiejskich.

9. Serdeczne Bóg zapłać:

- za udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego;

- za troskę o potrzeby naszej parafii;

- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu:

- W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę narzeczonych.

10. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Lipskiej po Mszach Świętych w zakrystii.

 

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Marcin KOZŁOWSKI, zamieszkały w Parafii Świętego Mikołaja w Zwiniarzu i panna Monika KOZŁOWSKA, zamieszkała w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach, zapowiedź II.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.