XIII tydzień zwykły 27.06-04.07.2021 roku

 

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni – może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Dzisiaj uroczystość głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. Odpustu zupełnego dostępują wierni w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy lub w ciągu jednego z siedmiu dni bezpośrednio następujących, jeśli w jakimkolwiek kościele na obszarze Polski nawiedzą obraz tejże Bogarodzicy Dziewicy i pomodlą się przed nim. Odpust zyskuje się pod zwykłymi warunkami, O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po modlitwie gra terenowa dla dzieci z udziałem dorosłych.

3. Wtorek, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. każdy katolik za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem, pobłogosławionym przez papieża lub biskupa i odmówieniu Wierzę… (oraz wypełnieniu stałych warunków, tj. przystąpi do spowiedzi lub trwa w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię Świętą i odmówi modlitwy w intencjach jakie Bogu przedstawia Ojciec Święty) możne uzyskać odpust zupełny.

4. I Czwartek, Ksiądz kanonik Mieczysław Rozmarynowicz - kustosz sanktuarium Matki Bożej Lipskiej - serdecznie zaprasza na doroczny odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lipach koło Lubawy. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 wyruszy pielgrzymka piesza na uroczystości odpustowe.
5. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Lipskiej oraz na pielgrzymkę Żywego Różańca do Chełmna w sobotę 3.07 br. po Mszach Świętych w zakrystii.

6. Codziennie do środy przed mszami nabożeństwo czerwcowe. A od czwartku przez cały lipiec do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

7. Serdeczne Bóg zapłać:

- za troskę o potrzeby inwestycyjne naszej parafii;

- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu:

- W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pana Tadeusza Szlom.