XIV tydzień zwykły 04-11.07.2021 roku

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni – może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Wtorek, wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Patronalny dzień Apostolstwa Chorych.

3. Czwartek, wspomnienie Świętego Jana z Dukli, prezbitera.

4. Piątek, po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00 procesja do zniszczonego krzyża w Kiełpinach i nabożeństwo drogi krzyżowej w intencji wynagrodzenia Jezusowi.

5. Sobota, parafialne wspomnienie Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

6. Codziennie przez cały lipiec nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

7. Serdeczne Bóg zapłać:

- za troskę o potrzeby inwestycyjne naszej parafii;

- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu:

- W tym tygodniu do sprzątania zapraszam Panią Kozicką Annę.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Damian RYBACKI, zamieszkały w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Marlena TUSZYŃSKA, zamieszkała w Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy, zapowiedź I.

Kawaler Marcin SALIS, zamieszkały w Parafii Świętego Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim i panna Anna PRZYBOROWSKA, zamieszkała w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach, zapowiedź I.

Kawaler Rafał PUCZYŃSKI, zamieszkały w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Justyna GAWRYŚ, zamieszkała w Parafii Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku, zapowiedź I.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.