Ogłoszenia parafialne na XV tydzień zwykły

Niedziela, 11 Lipiec 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XV tydzień zwykły

XV tydzień zwykły 11-18.07.2021 roku

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni – może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Poniedziałek, wspomnienie Świętego Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

O godzinie 17.00 Msza Święta z okazji pierwszej rocznicy przyjęcia Komunii Świętej.

3. Wtorek, wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy Świętej nabożeństwo fatimskie.

4. Czwartek, wspomnienie Świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

5. Piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

6. Niedziela, za tydzień rozpocznie się XXII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Po mszach będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Podczas tego tygodnia będziemy mogli okazać wdzięczność za szczęśliwie przebyte podróże i przejechane kilometry ofiarowując w Akcji Święty Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Ofiary te będą przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.

7. Codziennie przez cały lipiec nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

8. Serdeczne Bóg zapłać:

- za troskę o potrzeby materialne naszej parafii;

- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu.

- w tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pani Małgorzaty Lipowskiej.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Damian RYBACKI, zamieszkały w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Marlena TUSZYŃSKA, zamieszkała w Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy, zapowiedź II.

Kawaler Marcin SALIS, zamieszkały w Parafii Świętego Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim i panna Anna PRZYBOROWSKA, zamieszkała w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach, zapowiedź II.

Kawaler Rafał PUCZYŃSKI, zamieszkały w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach i panna Justyna GAWRYŚ, zamieszkała w Parafii Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku, zapowiedź II.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.