WIADOMOŚCI   DUSZPASTERSKIE

XVI tydzień zwykły 18-25.07.2021 roku

 

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Po raz dwudziesty drugi, w dniach 18 – 25 lipca 2021 obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów są słowa: W drogę do Źródła Życia. Z Tygodniem św. Krzysztofa związana jest Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr, dzięki której misjonarze otrzymują potrzebne środki transportu. Zebrane ofiary (3. 711.370 zł) podczas ubiegłorocznej Akcji, pozwoliły MIVA Polska zrealizować 78 projektów na 137 różnych pojazdów w 26 krajach świata. Zakupione zostały 52 samochody, 2 ambulanse, 4 busy, 24 motocykle, 51 rowerów dla katechistów, 2 traktory i 1 koń z wozem. Wśród tegorocznych potrzeb, oprócz pojazdów do dyspozycji misjonarzy, znalazło się blisko 700 wózków dla niepełnosprawnych na misjach, które MIVA nazywa „Promieniami Miłosierdzia”.

3. Czwartek, Święto Świętej Marii Magdaleny, patronki: zakonów kobiecych; dzieci, które mają trudności z chodzeniem; fryzjerów; kobiet; osób kuszonych; ogrodników; studentów; więźniów.

4. Piątek, Święto Świętej Brygidy zakonnicy, Patronki Europy, patronki: pielgrzymów; dobrej śmierci.

5. Sobota, wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy, patronki: polskich samorządowców.

O godzinie 19.00 comiesięczna Msza Święta wotywna o Duchu Świętym i nowenna za wstawiennictwem św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (5).

6. Niedziela, za tydzień będziemy obchodzić po raz pierwszy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Jestem z tobą przez wszystkie dni”, które bardzo jasno wyraża pragnienie każdej wspólnoty kościelnej, by być zawsze z osobami starszymi..

7. Codziennie przez cały lipiec nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

8. Serdeczne Bóg zapłać:

- za troskę o potrzeby materialne naszej parafii;

- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu.

- w tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pana Marka Mężykowskiego.