XVII tydzień zwykły 25.07 – 1.08.2021 roku

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Niedziela: - Po raz pierwszy w Kościele obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Jestem z tobą przez wszystkie dni”, które bardzo jasno wyraża pragnienie każdej wspólnoty kościelnej, by być zawsze z osobami starszymi;

- Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, stąd nasza z nimi łączność w modlitwie i zbiórce ofiar.

3. Poniedziałek: wspomnienie Świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, patronów: rodziców i dziadków.

4. Czwartek: wspomnienie Świętej Marty, patronki: gospodyń domowych, hotelarzy, kucharek, sprzątaczek, właścicieli zajazdów i ludzi zapracowanych.

5. Sobota: - wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, patrona: dzieci, matek oczekujących dziecka, kuszonych, skrupulantów, żołnierzy, uczestników rekolekcji;

- 23 rocznica śmierci księdza Józefa Lecha Witkowskiego proboszcza parafii od 8 grudnia 1971 do 15 grudnia 1987 roku.

- VIII rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (31.07-01-08. 2013). Zapraszam wszystkich od godziny 20.30 na czuwanie modlitewne i Apel Jasnogórski. Do pamiątkowej stągwi możemy wrzucać intencje na to nabożeństwo.

6. Niedziela: - za tydzień rozpocznie się sierpień miesiąc abstynencji. Biskup Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych podkreślił, że jako uczniowie Jezusa wszyscy jesteśmy powołani i zobowiązani do bycia apostołami trzeźwości. „Jesteśmy wezwani do codziennej modlitwy o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu. Jesteśmy też zobowiązani do odważnego dawania świadectwa, że życie w trzeźwości jest błogosławione”.

7. Serdeczne Bóg zapłać:     
-
w ramach Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr, zebraliśmy na potrzebne środki transportu dla misjonarzy ofiarę 736 zł.
- za troskę o potrzeby materialne naszej parafii;      
- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu;
- w tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pana Mariusza Klinkosz.