Ogłoszenia parafialne na XVIII tydzień zwykły

Niedziela, 01 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII tydzień zwykły

XVIII tydzień zwykły 01 – 08.08.2021 roku

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Niedziela: - rozpoczyna się sierpień miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Jezusa wszyscy jesteśmy powołani i zobowiązani do bycia apostołami trzeźwości. „Jesteśmy wezwani do codziennej modlitwy o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu. Jesteśmy też zobowiązani do odważnego dawania świadectwa, że życie w trzeźwości jest błogosławione”.

- dzisiaj po południu i jutro przez cały dzień w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny PORCJUNKULI, pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.

3. Wtorek: - 120 rocznica urodzin sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

4. Środa: - wspomnienie Świętego Jana Vianneya, prezbitera, patrona: proboszczów;

- dzień wynagrodzenia ze Świętym Józefem za wszelkie zniewagi wobec Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

5. I Czwartek: - dzień wdzięczności Bogu za Najświętszy Sakrament oraz za dar kapłaństwa.

6. I Piątek: - święto Przemienienia Pańskiego;

- dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzech swoje i całego świata.

7. I Sobota: - dzień wynagrodzenia za bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi;

- odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godziny 8.30;

- Msza Święta w intencji Parafian i Czcicieli Świętego Wawrzyńca, z obrzędem błogosławieństwa chleba i miodu o godzinie 19.00.

8. Niedziela: - dzień odpustu ku czci Świętego Wawrzyńca;

- Msze Święte: o godzinie 8.30

- suma odpustowa z procesją eucharystyczną i indywidualnym błogosławieństwem dzieci;

- Druhów i Druhny OSP w Kiełpinach o obsługę procesji; o podjęcie funkcji liturgicznych w czasie procesji: przy krzyżu, sztandarach, chorągwiach; zapraszam dzieci (z opiekunami najmłodszych) do sypania kwiatków i do niesienia różańca, ministrantów do posługi liturgicznej; panie prowadzące i dziewczęta ze scholii wraz panem organistą o przygotowanie śpiewu; oraz o przygotowanie i obsługę nagłośnienia.

9. Święty Paweł napisał o błogosławionych skutków zbiórki: „Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg”. Serdeczne Bóg zapłać:
- za troskę o cierpiących niedostatek i potrzeby materialne naszej parafii;
- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu;
- w tym tygodniu do sprzątania zapraszam Panią Alicję Widzgowską.