Ogłoszenia parafialne na XXII tydzień zwykły

Niedziela, 29 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII tydzień zwykły

XXII tydzień zwykły 29.08-05.09.2021 roku

1. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br.

Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Środa: - dzień modlitw w intencjach ofiar II wojny światowej;
- Msza Święta z obrzędem błogosławieństwa dzieci  rozpoczynających  nowy rok szkolny i katechetyczny w Szkole Podstawowej im. Orla Białego w Kiełpinach o godzinie 8.00. Dzieci przynoszą do kościoła swoje tornistry i przybory szkolne.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. Piątek: - wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła, patrona: uczniów, studentów i nauczycieli, chórów szkolnych, muzyków i piosenkarzy;

- po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

5. Niedzielę za tydzień będziemy obchodzić jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”.

6. Dnia 23 sierpnia zmarł w 89 roku życia i 64 roku kapłaństwa śp. ksiądz kanonik Marian Kruszona, emerytowany proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Lidzbarku. Eksporta w niedzielę 29 sierpnia o godzinie 17.00 w kościele świętego Wojciecha w Lidzbarku. Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona w poniedziałek 30 sierpnia o godzinie 11.00. Polecajmy śp. ks. Mariana Bożemu Miłosierdziu.

7. Serdeczne podziękowanie:

- dla wszystkich, którzy Bogu i Matce Boskiej składali  podziękowanie za tegoroczne plony;
- za troskę o cierpiących niedostatek i potrzeby materialne naszej parafii;
- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu;
- w tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę narzeczonej.

8. Burmistrz Lidzbarka oraz Sołectwo Kiełpiny zapraszają na Piknik Rodzinny „Dzień Miodu”, 5 września od godziny 14.00 na boisku szkolnym w Kiełpinach.