Ogłoszenia parafialne na XXVI tydzień zwykły

Sobota, 25 Wrzesień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI tydzień zwykły

XXVI tydzień zwykły 26.09-03.10.2021 roku

1. Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Niedziela: - 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

3. Poniedziałek: - wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo, prezbitera, patrona: dzieł miłosierdzia w Kościele, organizacji charytatywnych, podrzutków, szpitali i więźniów;
- Kolejny miesiąc nowenny gietrzwałdzkiej przed jubileuszem 150 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i spotkanie członkiń Róż Żywego Różańca.

4. Wtorek: - wspomnienie Świętego Wacława, męczennika, patrona: Czech i Moraw.

5. Środa: - święto Świętych Archaniołów Michała, patrona: mierniczych, radiologów, rytowników, szermierzy, szlifierzy, złotników, policjantów, żołnierzy, małych dzieci, opiekuna dobrej śmierci; Gabriela, patrona: dyplomatów, filatelistów, posłańców, pocztowców; Rafała, patrona: aptekarzy, chorych, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów, podróżujących, uciekinierów, wędrowców i żeglarzy.

6. Czwartek: - wspomnienie Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, patrona: eremitów, biblistów, egzegetów, księgarzy i studentów.

7. I Piątek: - wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, patronka: misjonarzy i tych, którzy pokornie szukają Boga;
- spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

8. I Sobota: - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, naszych patronów;
- od godziny 9.30 odwiedzę chorych. Co miesiąc można zgłaszać nowe osoby
.

9. Nabożeństwo różańcowe w październiku pół godziny przed Mszą Świętą. Za odmówienie jednej części różańca (pięciu tajemnic) w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie, wspólnocie zakonnej lub brackiej (nie tylko w październiku)można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;
- zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej w kościele, przy krzyżach i figurach przydrożnych, bądź w świetlicach wiejskich, czy w gronie rodziny.

10. Serdeczne podziękowanie:
- za troskę o cierpiących niedostatek i potrzeby materialne naszej parafii;
- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu;
- w tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pana
Janusza SADOWSKIEGO.