Ogłoszenia parafialne na XXVIII tydzień zwykły

Niedziela, 10 Październik 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII tydzień zwykły

XXVIII tydzień zwykły 10-17.10.2021 roku

SŁOWO BISKUPA TORUŃSKIEGO

1. Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

2. Niedziela: - XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po mszach kwesta na pomoc zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, aby mogła podjąć naukę i kształcić się w szkołach i na uczelniach.

3. Środa: - wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera, patrona: zawierzenia i wytrwania.

4. Czwartek: - wspomnienie Świętej Małgorzaty Marii Alacocque, dziewicy, patronki: potrzebujących szczególnej pomocy. Modlitwa o święte powołania w Kościele.

5. Piątek: - wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, patronki: Hiszpanii, karmelitanek bosych, wzywana w różnych potrzebach duchowych, życia wewnętrznego chrześcijan i rzemieślników.

6. Sobota: - wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej, patronki: Polski, Śląska, uchodźców oraz pojednania i pokoju.

7. Nabożeństwo różańcowe w październiku pół godziny przed Mszą Świętą; - zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej w kościele, przy krzyżach i figurach przydrożnych, bądź w świetlicach wiejskich, czy w gronie rodziny.

8. Serdeczne podziękowanie:
- za troskę o cierpiących niedostatek i potrzeby materialne naszej parafii;
- za troskę o czystość w kościele i jego otoczeniu oraz na cmentarzu;
- w tym tygodniu do sprzątania
kościoła i jego otoczenia zapraszam rodzinę Pana Stanisława Partacz.