Ogłoszenia parafialne na XXXII tydzień zwykły

Niedziela, 07 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXII tydzień zwykły

WIADOMOŚCI   DUSZPASTERSKIE

XXXII tydzień zwykły 07-14.11.2021 roku

1. Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
Zachowujemy ponadto: dystans, dezynfekcję i noszenie maseczki.

2. Niedziela: - dzisiaj obchodzimy niedzielę synodalną w naszej parafii.

3. Poniedziałek: - Mszą Świętą o godzinie 18.00, rozpocznie się obchód srebrnego jubileuszu powołania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Kiełpinach, a po niej spotkanie sali parafialnej. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnego świętowania.

4. Wtorek: - święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej Świętego Jana na Lateranie, kościoła katedralnego papieża, Matki i Głowy wszystkich kościołów Kościoła i Świata.

5. Środa: - wspomnienie Świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, patrona: muzyków i śpiewaków; - nowenna modlitwy za wstawiennictwem patrona parafii Świętego Wawrzyńca.

6. Czwartek: - wspomnienie Świętego Marcina z Toures, biskupa, patrona: dzieci, hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, tkaczy, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków i żołnierzy; - rocznica nominacji Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla (2017). Trzecia rocznica śmierci księdza kanonika Henryka Stanisława RYCHERTA (+2018); - Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.

7. Piątek: - wspomnienie Świętego Jozafata, biskupa i męczennika, patrona: ekumenicznej drogi pojednania i jedności z papieżem. Msza Święta o godzinie 18.00 podczas której, jak co miesiąc polecamy Bogu, za wstawiennictwem Świętego Wawrzyńca, naszych wiernych zmarłych.

8. Sobota: - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

9. Niedziela: - V Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7); XIII Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym pod hasłem: „Solidarni z Libanem”, po mszach zbiórka na głodujące dzieci w Libanie.

10. Można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym: wypominki roczne, które odczytuje się w niedziele począwszy od pierwszej niedzieli adwentu, kiedy nie obchodzi się uroczystości.

11. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem znajduje się wykaz ponad dwustu miejsc pochówku na cmentarzu parafialnym, gdzie brak danych o dysponencie albo miejsce zostało utracone. Proszę o uzupełnienie danych.

12. Serdeczne podziękowanie:
- za troskę o cierpiących niedostatek, potrzeby materialne naszej parafii oraz o czystość w kościele i na cmentarzu
- w tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodzinę Pana Marka Puczyńskiego.