Ogłoszenia parafialne na XXXIV tydzień zwykły

Niedziela, 21 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIV tydzień zwykły

WIADOMOŚCI   DUSZPASTERSKIE

XXXIV tydzień zwykły 21-28.11.2021 roku

1. Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
Zachowujemy ponadto: dystans, dezynfekcję i noszenie maseczki.

2. Dzisiaj Niedziela: - uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; - wystawienie Najświętszego Sakramentu okolicznościowymi modlitwami oraz możliwością uzyskania odpustu zupełnego; - Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach; Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

3. Poniedziałek, wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki: chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

4. Środa: - wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy.

5. Czwartek: - wspomnienie Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki: nauki i uniwersytetów, adwokatów, notariuszy, bibliotekarzy, drukarzy, filozofów chrześcijańskich, grzeszników, kolejarzy, kołodziejów, literatów, mężatek, młodych dziewcząt, młynarzy, fryzjerów, modystek, mówców, piekarzy, powroźników, prządek, studentów, szwaczek, uczonych, woźniców, zecerów.

6. Za tydzień I-sza Niedziela Adwentu: - rozpoczyna nowy rok liturgiczny; - podczas mszy świętych obrzęd błogosławieństwa wieńców adwentowych; - o godzinie 12.30 Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.

7. W sobotę – 27 i w niedzielę 28 listopada odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

8. Można składać w zakrystii wypominki roczne.

9. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem znajduje się wykaz ponad dwustu miejsc pochówku na cmentarzu parafialnym, gdzie brak danych o dysponencie albo miejsce zostało utracone. Proszę o uzupełnienie danych.

10. Proszę o przygotowanie wieńca adwentowego do kościoła i zachęcam, aby wraz z dziećmi przygotować wieńce adwentowe do własnych domów. Wszystkie przyniesione do kościoła zostaną poświęcone.

11. Serdeczne podziękowanie:
- za troskę o cierpiących niedostatek, potrzeby materialne naszej parafii oraz o czystość w kościele i na cmentarzu
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i jego otoczenia zapraszam rodzinę Pana Tomasza Skręta.