Ogłoszenia parafialne na I tydzień Adwentu

Niedziela, 28 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na I tydzień Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I tydzień adwentu

1. Od 26 czerwca wprowadzano łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W świątyni
– może być maksymalnie 75 procent obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
Zachowujemy ponadto: dystans, dezynfekcję i noszenie maseczki.

2. Dzisiaj PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU:

- rozpoczyna ostatni etap trzyletniego cyklu programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”. Hasło tego etapu brzmi „Posłani w pokoju Chrystusa”, które zwraca naszą uwagę na konsekwencje naszego przyjmowania Chrystusa – a mianowicie konieczność podjęcia eucharystycznego stylu życia, ale też chrześcijańskiej misji dzielenia się Chrystusem z innymi;

- podczas mszy świętych obrzęd błogosławieństwa wieńców adwentowych i opłatków;

- obrzędom liturgicznym będzie towarzyszyć umiarkowana gra na organach bez śpiewu hymnu: Chwała na wysokości, a także umiar w dekoracji kwiatowej kościoła.

3. Podczas radosnego oczekiwania z Maryją na NARODZENIE PANSKIE w dni powszednie rano RORATY od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00, a we wtorek i czwartek o godzinie 7.30, a wieczorem w łączności z mszami o godzinie 17.00 NABOŻEŃSTWO ADWENTOWE. Zapraszam dzieci i młodzież z lampionami rano lub wieczorem.

4. W kościele i w biurze parafialnym można: zaopatrzyć się w pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe – 10 zł; duże – 15 zł.

5. W KALENDARZU LITURGICZNYM:

- WTOREK, święto Świętego Andrzeja Apostoła, patrona: małżeństw, podróżujących, rybaków, rycerzy, woziwodów, rzeźników, orędownik zakochanych wspomaga w sprawach matrymonialnych, a także wyprasza potomstwo;

- ŚRODA, wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera, patrona: marynarzy oraz orędownik w czasie zarazy i burz;

- pierwsze ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTA miesiąca z okolicznościowymi modlitwami;

- II NIEDZIELĘ ADWENTU, Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, a po mszach odbędzie się, zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie.

6. Serdeczne Bóg zapłać:

- za już złożone i te które dzisiaj zostaną przyniesione dary żywnościowe z parafii dla Wyższego Seminarium Duchownego;

- za ofiary na potrzeby inwestycyjne w parafii;

- za wieniec adwentowy;

- za sprzątanie w minionym tygodniu;

- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę pana Piotra Puczyńskiego.

7. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem znajduje się wykaz miejsc pochówku na cmentarzu parafialnym, tam gdzie brak danych o dysponencie albo o miejscu pochówku, natomiast rezerwacje po 20 latach zostały utracone (a o tych które są aktualne należy poinformować). Proszę o uzupełnienie danych.

8. Tygodnik „Niedziela” od dzisiaj w cenie 8.00 złotych.

9. Za tydzień odpust w Parafii Świętego Mikołaja w Wielkim Łęcku, suma o godzinie 12.00.