Ogłoszenia parafialne na 8 tydzień zwykły

Niedziela, 27 Luty 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na 8 tydzień zwykły

Zachowujemy: dystans, dezynfekcję i noszenie maseczki.

W KALENDARZU:

* 8 Niedziela Zwykła: - rozpocznie się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu;
- pomiędzy mszami adoracja Najświętszego Sakramentu; - kolekta na potrzeby inwestycyjne parafii.

* Od poniedziałku codzienna Msza Święta o godzinie 18.00.

* W poniedziałek i wtorek od godziny 17.00 do Mszy Świętej o godzinie 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

* W tym tygodniu pierwsze środa, czwartek, piątek i sobota z okolicznościowymi modlitwami.

* ŚRODA POPIELCOWA: - Msze Święte o godzinie 9.00, 16.30 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem; rozpocznie kwartalne dni Modlitw o Ducha Pokuty; - dzień modlitwy, pokuty i postu szczególnie w intencji pokoju; - po mszach będziemy mogli złożyć do puszek ofiary dla naszych Sióstr Braci z Ukrainy.

* Caritas Diecezji Toruńskiej włącza się w organizację "Konwóju pomocowego do Ukrainy". Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane do Ukrainy, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce, znajdują się: - koce; - śpiwory; - poduszki; - kołdry; - pościel; - materace; - środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne; - odzież (najlepiej nowa); - artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne); - artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp. Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą od poniedziałku przekazywać ww. artykuły do centrów Caritas na terenie naszej diecezji albo w parafii.

* W Wielkim Poście nabożeństwa: - Drogi Krzyżowej w piątki; - Gorzkie Żale w niedziele. Uczestnicy tych nabożeństw mogą uzyskać odpust zupełny za udział w nabożeństwie i po odbyciu spowiedzi św. i przyjęciu Komunii św. oraz odmówieniu w intencji Ojca Świętego jednego „Ojcze nasz” i „Zdrowaś” względnie też jakiejkolwiek innej modlitwy według własnego uznania..

* Piątek: - święto Świętego Kazimierza Królewicza; - Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

* I Niedziela Wielkiego Postu: - po mszach będziemy mogli złożyć do puszek ofiary dla naszych Sióstr Braci z Ukrainy.

* Serdeczne Bóg zapłać.
- za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii, z ofiar kolędowych i indywidualnych spłaciliśmy 20.000 z kapitału z odsetkami kredytu;
- za troskę o wnętrze i otoczenie świątyni oraz porządek i pielęgnację miejsc pochówku naszych bliskich na cmentarzu. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę pana
Wiesława Margaszewskiego.

* Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.