Ogłoszenia parafialne na Wielki Tydzień

Niedziela, 10 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Wielki Tydzień

Zachowujemy: dystans, dezynfekcję i noszenie maseczki.

W KALENDARZU:

* Niedziela Palmowa MĘKI PAŃSKIEJ: - obrzęd błogosławieństwa palm - ofiary kolekty złożymy na potrzeby parafii. Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień.

* Wielki Wtorek, o godzinie 18.00, a po niej różaniec w intencji zmarłych za wstawiennictwem Patrona Świętego Wawrzyńca.

* ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE jest świętowaniem jednego niepodzielnego Misterium Paschalnego Chrystusa: męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania podczas liturgii będzie brała czynny udział przez pełnienie funkcji liturgicznych. Zapraszam druhny i druhów Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do podjęcia straży honorowej podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim (po Liturgii Męki Pańskiej do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej).

* Wielki Czwartek, Święto Chrztu Polski 14 kwietnia 966 roku.

* Wielki Piątek: - obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych; - rozpocznie się nowenna do Bożego Miłosierdzia przed świętem Miłosierdzia Bożego, codziennie o godzinie 15.00.

* Wielki Sobota: - nie obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, zaleca się go jako święty post paschalny; - obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny

* ZMARTWTCHWSTANIE PAŃSKIE: - procesja rezurekcyjna rozpocznie Mszę Świętą o godzinie 6.00. Proszę wszystkie osoby, które dotąd pełniły funkcje liturgiczne w procesjach podczas rezurekcji i w niedziele wielkanocne o obsługę w czasie procesji: przy niesieniu krzyża, figury zmartwychwstałego, sztandarów i chorągwi.

* Trwa czas wielkanocnej Komunii Świętej, kartki do spowiedzi i komunii wielkanocnej w niedzielę można odbierać w biurze parafialnym, a w tygodniu również w zakrystii.

* Serdeczne Bóg zapłać:
- za troskę o wnętrze i otoczenie świątyni oraz porządek i pielęgnację miejsc pochówku naszych bliskich na cmentarzu. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę pana Adama
Wąsiewskiego.
* Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.