Ogłoszenia parafialne na III tydzień Wielkanocy

Niedziela, 01 Maj 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na III tydzień Wielkanocy

Zalecane jest zachowanie: dezynfekcji oraz noszenie maseczki.

W KALENDARZU:

* III Niedziela Wielkanocy, Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny; - procesja wielkanocna rozpocznie Mszę Świętą o godzinie 11.00; - kolekta na potrzeby parafialne; - zachęcam do praktyki nabożeństwa majowego w kościele, przy figurach i krzyżach lub w gronie rodziny.

* Wtorek, - uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski; - dzień modlitw w intencji polskiej emigracji; - kolekta na potrzeby parafialne.

* Piątek, święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego; - 1 rocznica śmierci księdza kanonika Stanisława Rybarczyka (2021).

* Sobota, Komunia Święta u chorych i starszych od godziny 8.30.

* IV Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza.

* W tym tygodniu przypadają pierwsze środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* Nasza parafia została poproszona o przygotowanie 10 paczek dla mieszkających w Ukrainie.

* Trwa czas wielkanocnej Komunii Świętej, kartki do spowiedzi i komunii wielkanocnej w niedzielę można odbierać w biurze parafialnym, a w tygodniu również w zakrystii.

* Serdeczne Bóg zapłać:
- za
troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę pana Karola Sadowskiego.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologie od kilku lat we współpracy z parafiami zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzyskane surowce pochodzące z demontażu zebranego sprzętu, pozwalają na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty Kościoła – głównie misyjne realizowane w porozumieniu z Zespołem Pomocy Kościołowi w Potrzebie. W tym roku w ramach AKCJA STRAŻAKÓW WSPIERAJMY, ELEKTROSPRZĘT ODDAJEMY możemy wesprzeć Jednostkę OSP w Kiełpinach, która od 25.04 do 17.05. 2022 prowadzi zbiórkę przy remizie w Kiełpinach.

Przy parafii złożony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zostanie odebrany 12.05 br., o godzinie 11.00.

* Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.