Ogłoszenia parafialne na VII tydzień Wielkanocy

Niedziela, 29 Maj 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na VII tydzień Wielkanocy

W KALENDARZU:

* uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
-
Za przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej, albo za pobożny udział w ceremonii Pierwszej Komunii Świętej, pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny;
- dzisiaj uroczystością Pierwszej Komunii Świętej dzieci rozpoczynają Biały Tydzień codziennego przygotowania się przez udział w nabożeństwie o godzinie 17.30 do przyjmowania Pana Jezusa podczas Mszy Świętych o godzinie 18.00;
- rocznica święceń kapłańskich Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla;
- kolekta na inwestycje parafialne.

* Od Piątku – trwamy na modlitwie nowenny do Ducha Świętego, a od poniedziałku rozpoczniemy nowennę do Świętej Rodziny.

* Wtorek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

* W tym tygodniu przypadają pierwsze środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca z okolicznościowymi nabożeństwami.

* Środa, - Dzień Dziecka.

* Piątek – wspomnienie Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

* Sobota, - Mszą Świętą o godzinie 18.00 rozpoczniemy rekolekcje przed peregrynacją obrazu Świętej Rodziny, a o godzinie 20.00 spotkanie Apel Jasnogórski

* Niedziela Zesłania Ducha Świętego – uroczystość; Msze Święte o godzinie 8.30 i 11.00; spotkanie dla młodzieży (również dziewcząt i chłopców od klasy 7 Szkoły Podstawowej, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania) o godzinie 9.00 w kościele; Apel maryjny o godzinie 20.00.

* Zachęcam do praktyki nabożeństwa majowego i czerwcowego w kościele, przy figurach i krzyżach przydrożnych lub w gronie rodziny.

* Trwa czas wielkanocnej Komunii Świętej, kartki do spowiedzi i komunii wielkanocnej w niedzielę można odbierać w biurze parafialnym lub w zakrystii.

* Serdeczne Bóg zapłać:
- za
troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne; - w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pani Barbary Zelma.

* Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.