Ogłoszenia parafialne na X tydzień zwykły

Niedziela, 05 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na X tydzień zwykły

W KALENDARZU:

* uroczystość Zesłania Ducha Świętego; - wczoraj z rekolekcjonistą księdzem Bogdanem Kutą SCJ rozpoczęliśmy rekolekcje przed peregrynacją obrazu Świętej Rodziny      , które zakończymy w czwartek Mszą Świętą pożegnania Ikony.
- kolekta dzisiejsza w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek przeznaczona jest dla Zgromadzenia Księżyc Sercanów.

* Sobota, – wspomnienie Świętego Barnaby Apostoła.

* Niedziela, uroczystość Trójcy Świętej; - zakończenie czasu komunii wielkanocnej.

* Zachęcam do praktyki nabożeństwa czerwcowego w kościele, przy figurach i krzyżach przydrożnych lub w gronie rodziny.

* Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała przedstawicieli poszczególnych wiosek. O obsługę przy baldachimie, chorągwiach i sztandarach proszę mieszkańców Gronowa (w Boże Ciało i w czasie oktawy). O przygotowanie wieńca dożynkowego w tym roku proszę mieszkańców Grądów.

* Serdeczne Bóg zapłać:
- za dary na stół plebanijny w czasie rekolekcji;
- za
troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne; - w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pana Pawła Zelma.

* Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.