Ogłoszenia parafialne na XI tydzień zwykły

Niedziela, 12 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XI tydzień zwykły

W KALENDARZU:

* Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej; - zakończenie czasu komunii wielkanocnej.

* Poniedziałek, – wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy, rocznica święceń kapłańskich Biskupa Andrzeja Suskiego (1965).

* Wtorek, – wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

* Czwartek, – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na czas uroczystości i oktawę wszyscy udekorujmy nasze domy

* Piątek, – wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

* Sobota, – diecezjalny dzień skupienia z okazji XX lecie erygowania Ruchu Rodzin Nazaretańskich Diecezji Toruńskiej.

* XII niedziela zwykła, spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godzinie 17.00.

* We wtorek i środę, próba dla dzieci uczestniczących w procesji oraz spotkanie dla ministrantów o godzinie 17.00. W środę wieczorem albo w czwartek rano proszę o przyniesienie kwiatków dla dziewczynek, które będą je sypać podczas procesji.

* Zachęcam do praktyki nabożeństwa czerwcowego w kościele, przy figurach i krzyżach przydrożnych lub w gronie rodziny.

* Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała przedstawicieli poszczególnych wiosek. O obsługę przy baldachimie, chorągwiach i sztandarach proszę mieszkańców Gronowa (w Boże Ciało i w czasie oktawy). O przygotowanie wieńca dożynkowego w tym roku proszę mieszkańców Grądów.

* Podziękowania:
- za przyjęcie daru rekolekcji oraz osobiste duchowe spotkania ze Świętą Rodziną;
- za
troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne, za wykonane prace na rzecz naszej Parafii;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pana Andrzeja Kenskiego.

* Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.