Ogłoszenia parafialne na XIII tydzień zwykły

Niedziela, 26 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XIII tydzień zwykły

* Dzisiaj XIII niedziela zwykła,  Dzień Rodzin w parafiach , kolekta na potrzeby inwestycyjne parafii.

* poniedziałek, – uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Diecezji Toruńskiej, kolekta na potrzeby parafii.

* Wtorek, – wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

* Środa, – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, kolekta na działalność Stolicy Apostolskiej.

* Piątek, – O godzinie 7.00 Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki do Matki Bożej w Lipach. Jest też możliwość dołączenia - w Kiełpinach przy Szkole Podstawowej - do pielgrzymki rowerowej z Lidzbarka i Wąpierska. W celu wykupienia polisy ubezpieczeniowej proszę do środy wieczorem podać imię i nazwisko oraz numer pesel. Osoby niepełnoletnie zabierają ze sobą zgodę rodziców.

* Sobota, – Komunia Święta u chorych i starszych w ich domach od godziny 8.30. można zgłaszać kolejne osoby na stałe lub na krótszy czas.

* W tym tygodniu pierwsze piątek i sobota miesiąca z okolicznościowymi nabożeństwami.

* XIV niedziela zwykła, kolekta na potrzeby parafii.

* Zachęcam do praktyki nabożeństwa czerwcowego, a od czwartku nabożeństwa lipcowego do Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa w kościele lub w gronie rodziny.

* Podziękowania:

- za troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pani Ewy Rogozińskiej.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Dawid GUMIŃSKI, zamieszkały w Parafii Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku i panna Agnieszka Dorota MÓWIŃSKA, zamieszkała w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach, zapowiedź II.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.

* Wszystkim, którzy wyznają swoją wiarę w tajemnicę świętych obcowania przez obchód imienin oraz jubilatom i obchodzącym swoje święta niech towarzyszy błogosławieństwo Boże.