Ogłoszenia parafialne na XXI tydzień zwykły

Niedziela, 21 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXI tydzień zwykły

* Dzisiaj: podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wieńca żniwnego, chleba, owoców i warzyw przyniesionych do kościoła.

* W tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; we wtorek, Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych; w środę, wspomnienie Świętego Bartłomieja, Apostoła; w czwartek, wspomnienie Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego; w piątek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w sobotę, wspomnienie Świętej Moniki.

* Czwartek, święto Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, Msze Święte o godzinie 17.00 i 18.00 oraz nowenna za wstawiennictwem św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego w intencjach czcicieli oraz Kościołowi i nam osobiście poleconych o godzinie 17.30.

* Piątek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Msze Święte o godzinie 17.00 i 18.00.

* W sobotę o godzinie 17.30 spotkanie członkiń Róż Żywego Różańca z parafii, modlitwa różańcowa.

* W miesiącu sierpniu módlmy się, o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu, abyśmy dawali odważne świadectwo, że życie w trzeźwości jest błogosławione.

* Podziękowania:

- dla wszystkich za duchowe zjednoczenie podczas obchodów ku czci naszego Patrona Świętego Wawrzyńca;
- za troskę o miejsca święte w naszej parafii: kościół, cmentarze, krzyże i figury przydrożne;
- w tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam rodzinę Pani Katarzyny Szczepańskiej.

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa:

Kawaler Dawid BOJANOWSKI, zamieszkały w Parafii Świętego Wojciecha w Lidzbarku i panna Dorota PUCZYŃSKA, zamieszkała w Parafii Świętego Wawrzyńca w Kiełpinach, zapowiedź II.

Każdy, kto znałby jakieś przeszkody według Kodeksu Prawa Kanonicznego jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich proboszczowi parafii.