Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

Niedziela, 27 Listopad 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

* Dzisiaj I Niedziela Adwentu Kościół znakiem i źródłem pokoju,
90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, zbrodni dokonanej przez reżim sowiecki, którego kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Modlimy się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
* W środę, święto Świętego Andrzeja Apostoła. Swoje imieniny będzie obchodzić Biskup Andrzeja Suski.
* W I sobotę, wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego.
* Za tydzień w II Niedzielę Adwentu. XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie.
* Od poniedziałku do soboty, codziennie przed świtem będą odprawiane o godzinie 6.45 Roraty, a wieczorem nabożeństwo adwentowe o godzinie 17.00. Na to duchowe doświadczenie zapraszam wszystkich dzieci i młodzież (zwłaszcza przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych) oraz dorosłych, aby przez częste spotkania poznawać Jezusa, a ponadto móc Go pokochać i w przyszłości naśladować świadectwem życia łaską wiary przez osobiste doświadczenie zbawienia. Tegorocznym przewodnikiem przez dzieje historii zbawienia będzie Święty Joachim dziadek Jezusa.
* W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca z okolicznościowymi modlitwami.
* Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy troszczą się o duchowe i materialne potrzeby Kościoła Chrystusowego, a szczególnie:
- za troskę o miejsca święte w naszej parafii.
* W tym tygodniu do sprzątania kościoła i wokół niego zapraszam Pana Sławomira Ziółkowskiego.

INFORMACJE
ŚWIĘTY MIKOŁAJ i OSP w Kiełpinach serdecznie zapraszają wszystkie dzieci z rodzicami oraz starsze osoby na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się na placu przy remizie OSP w Kiełpinach. Mikołaj przybędzie do nas w niedzielę 04.12.2022r. o godz. 16.30. Po przywitaniu Mikołaja zapraszamy na słodki poczęstunek i gorące napoje. Zachęcamy także do zrobienia w domu ozdób, które wykorzystamy do przystrojenia naszej wspólnej choinki.

Pytania do refleksji nad dzisiejszą Ewangelią Mt 24,37-44:
Jak wygląda chrzcielnica w naszym kościele i z czym się tobie kojarzy? Na czym polegał biblijny potop? Czym była arka?