Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Świetego Wawrzyńca
Kiełpiny

Ogłoszenia parafialne na 33 tydzień zwykły

Niedziela, 19 Listopad 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na 33 tydzień zwykły


* Dzisiaj, 7 Światowy Dzień Ubogich, Bóg kieruje do nas słowa Pisma Świętego: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7), aby nas zgromadzić wokół Jego Stołu, aby ponownie nam dać Swój dar i misję do życia w ubóstwie i służenia ubogim.

* W Poniedziałek, wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

* We wtorek, wspomnienie Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

* W środę, wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy.

* W piątek, wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy.

* W sobotę, uroczystość Patronalna Akcji Katolickiej Diecezji Toruńskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu.

* W niedzielę, uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, uroczystość Patronalna Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

* do Pierwszej niedzieli adwentu, tj. 3 grudnia można składać wypominki, które są odczytywane przed modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego - lub inną - w kolejne niedziele roku za wyjątkiem uroczystości.           
* Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy troszczą się o duchowe i materialne potrzeby naszej parafii i Kościoła Chrystusowego. Serdeczne podziękowanie dla rodzin z Tarczyn.

* W tym tygodniu rozpoczną sprzątania Kościoła i otoczenia wokół niego według porządku alfabetycznego rodziny z miejscowości Grądy. Bardzo proszę, aby tak, jak zostałem poinformowany po objęciu probostwa, o kolejność sprzątania w poszczególnych wioskach zatroszczyły się kolejne rodziny według numeracji domów od najniższego do najwyższego. Jeżeli, ktoś nie będzie mógł podjąć sprzątania, to we własnym zakresie ustala zamianę z kolejną rodziną. Kolejka będzie się przesuwać wówczas, kiedy sprzątanie kościoła i otoczenia wokół niego podejmować będą osoby przygotowujące uroczystość przyjęcia sakramentów: Pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania, małżeństwa.

* Członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich organizują pielgrzymkę dwudniową wyjazd w piątek 1 grudnia nocleg w Częstochowie i powrót w sobotę 2 grudnia br. do sanktuariów maryjnych w Gidlach, w Leśniowie i Jasnej Górze w Częstochowie. Zapisy u Pani Elżbiety Drzewińskiej.

 

* Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami i wspiera nas swoją łaską w każdej chwili życia, niech błogosławi każdemu, kto będzie obchodził swoje imieniny, jubileusze i rocznice, oraz wszystkim gościom łączącym się z nami w wyznawaniu wiary, i wypoczywającym na terenie naszej parafii .

 

Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca, parafia-kielpiny.eu, kontakt, kom. 604 718 187 smsem.

MSZE ŚWIĘTE

Od poniedziałku do soboty:
17.00

W niedzielne i święta nakazane:
sobota (lub w przeddzień) 18.00 dodatkowa 16.30
niedziela 8.30, 11.00 dodatkowa 9.45

Kościół otwarty codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą

Spowiedź

Pół godziny przed każdą Mszą Świętą

W PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA:
- godzinę przed wieczorną Mszą Świętą,
- od godziny 20.30 do godziny 23.30

W innym czasie ustalonym z kapłanem 

BIURO PARAFIALNE

Czynne po każdej mszy