Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy

Niedziela, 21 Kwiecień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy

UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA

Okres Wielkanocny – W Chrystusie Kościół powraca do źródeł życia i wzrasta w jedności.

„Dobry Pasterz oddaje życie za swoje owce”.

KALENDARZ:
dzisiaj, IV NIEDZIELA WIELKANOCY, 61 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, pod hasłem Czyńcie wszystko cokolwiek powie wam mój Syn. Proces rozeznawania powołania w Kościele; obchodzimy rocznicę sakry Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla;
we wtorek, uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski;
w czwartek, święto Świętego Marka Ewangelisty, parafialne wspomnienie Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego;
za tydzień, V NIEDZIELA WIELKANOCY.

SŁUŻBA BOŻA:
dzisiaj: Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna tydzień kwartalnych dni modlitw o powołania; o godzinie 12:30 rozpocznie się, suma odpustowa ku czci Świętego Wojciecha patrona parafii w Lidzbarku
codziennie, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, koronka do Miłosierdzia Bożego;
w czwartek, modlitwy o urodzaje za wstawiennictwem Świętego Marka;
od godziny 18:30 nowenna za wstawiennictwem św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego w intencjach czcicieli oraz Kościołowi i nam osobiście poleconych;

SPOTKANIA FORMACYJNE:
w piątek, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej o godzinie 16:30 w sali parafialnej.

INFOMACJE:

SŁOWO REKTORA WSD W TORUNIU NA NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA 2024

Drodzy bracia i siostry!

Niedziela Dobrego Pasterza jest okazją do modlitwy o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej.

Od dłuższego czasu obserwujemy spadek liczby tych powołań. W ostatnich latach do naszego seminarium zgłaszało się tylko po kilku kandydatów, a w tej chwili do kapłaństwa przygotowuje się w nim 18 kleryków. Staramy się zapewnić im do tego jak najlepsze warunki. Alumni odbywają różne praktyki duszpasterskie w ciągu roku akademickiego i wakacji, a ich kształcenie powierzone jest Wydziałowi Teologicznemu UMK.

Pozytywna odpowiedź na głos powołania jest dzisiaj trudniejsza niż nawet kilkanaście lat temu, z różnych względów – od wspominanej wielokrotnie przez Ojca Świętego „kultury tymczasowości”, czyli lęku i niechęci do podejmowania decyzji na całe życie, po utratę przez duchownych sporej części społecznego zaufania.

Tym bardziej cieszymy się z każdego, który jest gotów podjąć decyzję o rozpoczęciu formacji do kapłaństwa. Jest wielką radością, gdy nowi kandydaci deklarują swoją gotowość do służby Panu Bogu i Kościołowi, uzasadniając to najczęściej pozytywnymi przykładami księży, których spotkali i których chcą naśladować. Pokazuje to wartość kapłaństwa i budzi nadzieję na przyszłość. Odważnych młodych mężczyzn, rozważających wstąpienie na tę drogę, zapraszam do spotkania ze mną (wszelkie potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej seminarium). Przy tej okazji dziękuję też z całego serca za wszelkie wsparcie materialne i modlitewne udzielane przez Was seminarium.

ks. Stanisław Adamiak - Rektor WSD w Toruniu

Składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy troszczą się o duchowe i materialne potrzeby naszej parafii i Kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i otoczenia wokół niego zapraszam rodzinę Pana Jana Rucińskiego.

Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami i wspiera nas swoją łaską w każdej chwili życia, niech błogosławi każdemu, kto będzie obchodził swoje imieniny, jubileusze i rocznice, oraz wszystkim gościom łączącym się z nami w wyznawaniu wiary.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca, parafia-kielpiny.eu, kontakt, kom. 604 718 187 smsem.